HIPOTENTIAL PERSONĪBAS

IZAUGSMES VAKARI

Tava investīcija personīgajā izaugsmē, saņemot vērtīgas zināšanas no dažādu jomu vadošajiem ekspertiem, kas sagatavojuši lekciju ar mērķi palīdzēt dalībniekiem plašāk atklāt savu potenciālu. 

''

Palaidi garām sezonas sākumu? Nekādu problēmu! Iegādājies abonementu jebkurā laikā un jau notikušo lekciju ierakstus mēs nosūtīsim Tev e-pastā.

VISU VAKARU ABONEMENTS par 75 €

7,50€/par vakaru

Abonementā iekļauts

- 50% izdevīgāk, nekā pērkot katru vakaru atsevišķi.

- 10 vakari augstas kvalitātes tiešraidē.

- Visu 10 vakaru ieraksts, pieejams 3 mēnešus.

KATRS VAKARS ATSEVIŠĶI par 15 €

Atsevišķa vakara iegādē iekļauts 

- Izvēlētais vakars augstas kvalitātes tiešraidē.

- Izvēlētā vakara ieraksts, pieejams 3 mēnešus.

15,00€/par vakaru

HP plakāts 2021

Reģistrējies atsevišķiem vakariem (15eur/vakars)

Reģistrējies visu vakaru abonementam (75eur)

PLAŠĀK PAR KATRA VAKARA TĒMU UN LEKTORU

14. janvāris - Indulis Paičs - "Dzīves jēgas meklējumi"


LEKTORS Indulis Paičs - teologs, mācītājs, grāmatu autors, kristīgās meditācijas un apzinātības skolotājs. Pašlaik studē psiholoģijas doktorantūrā RSU. TĒMA Cilvēks ir tāda neparasta būtne, kurā vajadzība pēc jēgas izjūtas bieži ir pat lielāka, nekā vēlme pēc fiziska komforta. Ja es zinu, kāpēc uzņemos pūles, varu tās izturēt un ar prieku sagaidu rezultātu, bet bezjēdzīgas grūtības ātri kļūst nepanesamas. Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku cieš no jēgas trūkuma, kuru maldīgi uztver kā depresiju, izdegšanu un neskaidras izcelsmes trauksmi. Diemžēl (vai par laimi?) neviena tablete pati par sevi jēgu dzīvei nevar piešķirt… Ko nozīmē “dzīves jēga”? Vai tas ir kāds teikums, kurā formulēta manas dzīves programma? Vai tā ir nemainīga? Un kā jēgu meklēt? Šajā reizē runāsim, ka dzīves jēgas meklējumi ir mūsu katra personiskā atbilde uz dzīves sniegtajiem izaicinājumiem. Dzīve uzdod jautājumus un mēs uz tiem atbildam - katrs savā unikālajā veidā. Pasaules garīgo tradīciju, izcilu filozofu un psihoterapeitu atziņas var palīdzēt mums nonākt pie personiskām atbildēm, kas enerģizē un iedvesmo arī mūs katru. Dosimies šajā kopīgajā ceļā!
28. janvāris - Raimonds Bergmanis - "Kā attīstīt pašdisciplīnu un gribasspēku?"


LEKTORS Raimonds Bergmanis -13. Saeimas deputāts ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministra pieredzi. Latvijas Olimpiešu kluba prezidents, bet savā būtībā - vienkārši sirsnīgs cilvēks ar augstām vērtībām.
- Spēkavīrs. Olimpietis. Pirmais Latvijas karognesējs vasaras Olimpiskajās spēlēs pēc Latvijas Neatkarības atjaunošanas. Bijis Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents.
- Pēc izglītības maģistrs ar inženiera ķīmiķa kvalifikāciju un maģistrs sporta pedagoģijā, bet sirdī karavīrs, Latvijas patriots.
- Uzskata, ka Godīgas spēles principi ir ievērojami kā sportā tā arī ikdienā. Ir pārliecināts, ka rezultāti ir atkarīgi no diviem askpektiem: vēlēšanās un attieksmes. TĒMA Gribasspēks ir cilvēkam dabiski piemītoša īpašība dzīvot un izdzīvot. Tas ir arī cilvēka pirmais solis ceļā uz panākumiem. Sportists, ieguldot vairākus gadus darba, perfekti pārzinot tehniku un esot izcili sagatavojies, tomēr var zaudēt savu dzīves svarīgākos maču. Vai iztrūkstošais elements ir veiksme? Kā šajā situācijā var palīdzēt gribasspēks? Kas liek karavīram iet karā, zinot, ka viņš iet drošā nāvē? Kas ir tas spēks, kurš ir būtiskākais ierocis karavīram pie sāniem un turpat plikām rokām uzvarēt, piemēram Ziemassvētku kaujas? Tev var salauzt miesu, bet nevar salauzt Tavu gribu. Vai pašdisciplīna ir katra paša izvēle un kas ir argumenti, kuri tur cilvēku rāmjos? Savā dzīvē esmu vadījies pēc principa, ka sākotnēji jāsaprot, ko es gribu izdarīt, tad kā es to varēšu izdarīt un visbeidzot – kas man par to būs, ja es to izdarīšu? Mūsdienās diemžēl šie jautājumi tiek uzdoti apgrieztā secībā, un tas liedz sasniegt lielas lietas. Atbildes uz visiem šiem jautājumiem meklēsim 2021.gada 28.janvāra vakarā sarunā par tēmu "Kā attīstīt pašdisciplīnu un gribasspēku?"
11. marts - Ilze Jēče - "Labsajūtas veidošana - zinātne un prakse"


LEKTORE - Ilze Jēče ir labsajūtas un somatikas koučs, apzinātas kustības skolotāja un sociālo pārmaiņu vēstnese. Pēdējos 15 gadus Ilze veido izglītības programmas un pasniedz nodarbības dažādās pasaules vietās, spēcinot un iedvesmojot cilvēkus un kopienas tiekties atdzīvināt un izdzīvot savu potenciālu. Viņas pieredzes bagātība ir saistīta ar ilgstošu darbu gan personiskās pilnveides, gan aktīvisma jomā, cenšoties šīs abas jomas savest kopā, veicinot veiksmīgāku sadarbību un empātiskāku komunikāciju vides un sociālo pārmaiņu organizācijās, kā arī radot plašāku skatījumu un sasaisti ar globāliem izaicinājumiem pašizaugsmes kopienās. Ilze ir pabeigusi prestižo Vancouver School of Bodywork and Massage (2009), mācījusies somatiku Integration Institute of London (2015) un ir iedzīvinājusi dažādas cilvēku personību veidojošas izglītības programmas sadarbībā ar UNEP, Asia-Europe Foundation, Louis August Jonas Foundation, Brittish Council un citām starptautiskās organizācijām. Tāpat ik nedēļu Ilze vada autorraidījumu “Labsajūtas sarunas” Rietumu radio studijā. TĒMA Labsajūta ir daudzu elementu un procesu kopums, kas ļauj cilvēkam ikdienā justies veselākam, piepildītākam un laimīgākam. Ņemot vērā pēdējo gadu pētījumus neirozinātnē, mēs aizvien vairāk saprotam, ka labsajūta neaprobežojas tikai ar pilnvērtīgu miegu, biežu vingrošanu un veselīgām maltītēm. Labsajūta ir balansa meklēšana sevī un sev apkārtējā pasaulē, aktīvi piedaloties un uzņemoties atbildību par savām rīcībām un izvēlēm. Tā ir par spēju sajust gan prieku, gan skumjas, gan dusmas. Par spēju risināt savus iekšējos konfliktus un dažreiz tos atstāt nerisinātus vai neatrisinātus. Par attiecību mākslu ar citiem cilvēkiem un rūpēm par apkārtējo vidi. Mans darbs ir būt klāt cilvēkam šajā sevis atklāšanas procesā, par pamatu ņemot ķermeņa un paradumu izpēti un vīzijas veidošanu par to, kāds viņš/viņa grib būt un kādā veidā savu dzīvi dzīvot un piedzīvot. Strādājot ar klientiem uz masāžas kušetes vai vingrošanas paklājiņa, es bieži novēroju pamata ieradumus, kurus stāsta ķermenis. Skatoties gan uz kaulu un muskuļu novietojumu un to saistīto kustību, gan uz elpošanas ieradumiem, gan uz cilvēka ikdienas gaitu un veidu, kā viņš/viņa sevi pasniedz pārējai pasaulei. Strādājot somatiski ar grupām, atklājas mūsu ieradumi būt ar citiem, izvēloties uzticēties vai šaubīties, uzņemties līdera pozīcijas, vai sekojot, vai cenšoties noturēt līdzsvaru starp abām šīm lomām. Ceļs uz sevi ir interesants, ne vienmēr viegls un saprotams, bet tas ir nozīmīgs un svarīgs, kā tev, tā citiem, ar ko ikdienas tu dali savu dzīves telpu. Lekcijā stāstīšu par labsajūtas pētījumiem un mūsu potenicālu justies labāk, dalīšos ar praktiskiem piemēriem no sava ikdienas darba ar klientiem un klientu grupām.
4. februāris - Edmunds Vanags - "Kas ir domāšanas (kognitīvie) procesi un kā tos var uzlabot?”


LEKTORS Edmunds Vanags ir klīniskais psihologs, kurš no 2015. gada strādā par pasniedzēju Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļā, pasniedzot psiholoģijas vēstures, kognitīvās psiholoģijas un neiropsiholoģijas kursus. Tāpat Edmunds ir Latvijas Psihologu biedrības Ētikas komisijas vadītājs. Specializējas neiropsiholoģisko novērtējumu veikšanā, kā arī veic kolēģu pārraudzību klīniskās psiholoģijas jomā. TĒMA Lekcijā izzināsim, kā darbojas cilvēka domāšanas funkcijas - uztvere, uzmanība, atmiņa un kā tie kalpo problēmu risināšanas, lēmumu pieņemšanas procesiem. Pētīsim, kā domāšanas procesus labāk var saprast, ja saprotam, kā rodas uztveres ilūzijas. Caur vairākiem uztveres eksperimentim noskaidrosim, vai ikviens ir pakļauts uztveres maldiem. Uzzināsim, ka neviens nav pasargāts no atmiņas kļūdām jeb viltus atmiņām. Meklēsim atbildes uz jautājumiem, vai prāta spējas var attīstīt un kāpēc nepalīdz krustvārdu mīklu risināšana vai spēles uz viedtālruņa. Noskaidrosim, kāpēc mūziķiem nav augstākas matemātiskās domāšanas spējas un matemātiķi caurmērā vāji spēlē uz mūzikas instrumentiem.
4. marts - Rēzija Kalniņa un Krists Kalniņš - "Kā atklāt savu potenciālu un aicinājumu?"


LEKTORI Rēzija Kalniņa - teātra un kino aktrise. Krists Kalniņš - Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs. TĒMA Vakara gaitā Rēzija un Krists līdzdalīs mācības un principus, kas viņiem dzīves laikā palīdzējuši plašāk atklāt savu potenciālu un aicinājumu. Lai arī abi uzauguši talantīgā mākslinieku ģimenē, "sevis atklāšanas" ceļš katram no viņiem nav bijis viegls - tas ir caurvīts ar dažādiem pagriezieniem un atziņām. Vakara gaitā abi lektori līdzdalīs uzrunu, kā arī atbildēs uz tematiskiem jautājumiem nelielā sarunā. Ikviens vakara dalībnieks tiks aicināts uzdot arī sevi interesējošu jautājumu.
25. februāris - Kristaps Kravalis - "Ķermeņa valoda - apgūsti jauna līmeņa komunikāciju”


LEKTORS Kristaps Kravalis (kristapskravalis.com) - Personīgās produktivitātes un "high performance" treneris. 8 gadu garumā pētījis personīgās efektivitātes/produktivitātes tēmu teorētiskā un praktiskā līmenī. No apkopotajām zināšanām caur kursiem, nodarbībām, grāmatām, pētījumiem un personīgās pieredzes, izstrādājis datos balstītus, strādājošus augstas personīgās produktivitātes principus un prakses. - Vadījis vairāk nekā 200 ar personības izaugsmi un personīgo produktivitāti saistītus pasākumus, strādājot ar tādām organizācijām kā Tele2, SEB, Amserv, Latvijas Valsts Meži, SIF, Magnetic Latvia, RSU, Roche, fonds “Viegli” u.c., kā arī vairāk nekā 30 skolās Latvijā. - Teoloģijas maģistrs (LU). - Šobrīd studē psiholoģiju (LU). - Vispusīgi veselīga dzīvesveida un personības izaugsmes kustības “HiPotential.lv” vadītājs, spēļu un atrakciju uzņēmuma "PlayPotential.lv" veidotājs. - Sertificēts interešu izglītības pedagogs (LU) un nometņu vadītājs. - Fonda “Viegli” apbalvojuma “Laiks Ziedonim" vairākkārtējs nominants. TĒMA Veiksmīgas komunikācijas prasmes ne velti tiek uzskatītas par vienu no lielākajām 21. gadsimta priekšrocībām kā darba tirgū, tā arī personīgajās attiecībās. Tomēr cilvēks komunicē ne tikai mutiski, bet arī neverbāli. Nereti tikai paskatoties uz kādu, varam nolasīt dažādus vēstījumus, vēl pirms kaut kas tiek pateikts vārdiski. Tomēr ķermeņa valodas tēma ir apvīta ar daudz mītiem un pieņēmumiem, dažkārt padarot to par populārzinātnisku vai pat ezotērisku tēmu. Neverbālo komunikāciju nopietnākā līmenī sāka pētīt tikai pirms apmēram 50 gadiem un tieši šie pētījumi kopā ar ekspertu atziņām ievieš lielāku skaidrību un pamatotību. Lekcijas laikā caur teoriju un praktiskiem uzdevumiem iepazīsimies ar neverbālās komunikācijas veidiem un to pielietojumu ikdienas komunikācijā. Tādā veidā ikviens dalībnieks iemācīsies ne tikai atpazīt, bet arī pielietot dažādus neverbālās komunikācijas vēstījumus. Lekcijā apskatīsim 8 neverbālās komunikācijas veidus: mīmiku, haptiku, okulēziku, olfaktiku, proksēmiku, artifaktiku, vokāliku un hronēmiku. Pirmo reizi lasi šādus nosaukumus? Nesatraucies, pēc lekcijas tie vairs nebūs sveši!
18. februāris - Artūrs Utināns - "Kas ir "placebo efekts" un kā to lietot savā labā?"


LEKTORS Artūrs Utināns - RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras lektors, kurš ir sertificēts psihoterapijā un psihiatrijā. 1991. gadā beidzis Latvijas Medicīnas Akadēmiju un 1993. gadā internatūru psihiatrijā. Turpmāk astoņus gadus studējis psihodinamisko psihoterapiju vairākās Zviedrijas psihiskās aprūpes speciālistu organizētajās apmācības programmās. Autors grāmatām "Cilvēka psihe. Tās darbība, funkcionēšanas traucējumi un ārstēšanas iespējas", "DNS, matrice un cilvēka uzvedība" un „Romantiskā mīlestība un psihiskie traucējumi". Darbojies Jauno reliģisko kustību pētīšanas padomē pie LR Tieslietu ministrijas. TĒMA Placebo ir farmakoloģiski neiedarbīgas vielas sniegšana pacientam ārstniecības nolūkos, visbiežāk zāļu efektivitātes pētījumos. Šim procesam var būt ārstnieciska iedarbība (placebo efekts), un tā ir saistīta ar paša pacienta ticību efektivitātei. Par placebo efektu sauc cilvēka garīgās vai fiziskās veselības uzlabošanos bez jebkāda objektīva iemesla. Pozitīvs konteksts veido placebo, negatīvs – nocebo efektus. Labi placebo reaktori ir viena trešā daļa no cilvēku populācijas. Šie cilvēki var izmantot placebo efektu savās interesēs, bet var arī iekrist nevajadzīgās ilūzijās un pat ciest finansiālus zaudējumus. Vakara gaitā ne tikai izpratīsim šos procesus, bet arī atklāsim dažādus veidus kā tos lietot savā labā.
11. februāris - Ieva Zvīgule - "Vesela mugura un laba pašsajūta mazkustīgā laikā"


LEKTORE Ieva Zvīgule - sertificēta fizioterapeite un sporta zinātnes doktore, studijas Vingrosev.lv vadītāja. Ievai patīk strādāt ar cilvēkiem, kam ir sēdošs darbs un mazkustīgs dzīvesveids (piemēram, pacienti ar muguras sāpēm, galvassāpēm). Patīk “nolobīt uzaudzēto garozu” un tikt līdz spīdīgajam kodoliņam, kas ir veselība un dzīves enerģija. Tāpat viņas sirdslieta ir darbs ar grūtniecēm un jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā. Ieva specializējas: - muguras sāpju ārstēšanā un profilaksē; - traumu profilaksē un pēctraumu rehabilitācijā; - stājas problēmu ārstēšanā un profilaksē (pieaugušie un bērni); - sāpju mazināšanā (muskuloskeletāri traucējumi, kustību balsta aprāta un neiroloģiskas problēmas); - fizisko īpašību attīstīšanā un muskulatūras disbalansa normalizēšanā; mājas vingrojumu kompleksa izstrādē un apmācībā. TĒMA Mūsdienu mehanizētais dzīvesveids nereti mūsu ķermeni "ieliek rāmjos". Parādās sāpes, diskomforts, stīvums, kas ietekmē mūsu fizisko un emocionālo labsajūtu. Nav un nebūs nevienas zāles, kas tik visaptveroši un pozitīvi iedarbosies uz mūsu ķermeni un prātu, kā pareizas intensitātes un apjoma fiziskās aktivitātes. Mūsu ķermenis ir radīts kustībai! Lekcijā pastāstīšu par "zelta trikiem", kā uzlabot savas ikdienas kvalitāti, justies žirgti un veselīgi.
21. janvāris - Kristaps Kravalis - "Izpildes stratēģijas - kā plānot mazāk, bet izdarīt vairāk?"


LEKTORS Kristaps Kravalis (kristapskravalis.com) - Personīgās produktivitātes un "high performance" treneris. 8 gadu garumā pētījis personīgās efektivitātes/produktivitātes tēmu teorētiskā un praktiskā līmenī. No apkopotajām zināšanām caur kursiem, nodarbībām, grāmatām, pētījumiem un personīgās pieredzes, izstrādājis datos balstītus, strādājošus augstas personīgās produktivitātes principus un prakses. - Vadījis vairāk nekā 200 ar personības izaugsmi un personīgo produktivitāti saistītus pasākumus, strādājot ar tādām organizācijām kā Tele2, SEB, Amserv, Latvijas Valsts Meži, SIF, Magnetic Latvia, RSU, Roche, fonds “Viegli” u.c., kā arī vairāk nekā 30 skolās Latvijā. - Teoloģijas maģistrs (LU). - Šobrīd studē psiholoģiju (LU). - Vispusīgi veselīga dzīvesveida un personības izaugsmes kustības “HiPotential.lv” vadītājs, spēļu un atrakciju uzņēmuma "PlayPotential.lv" veidotājs. - Sertificēts interešu izglītības pedagogs (LU) un nometņu vadītājs. - Fonda “Viegli” apbalvojuma “Laiks Ziedonim" vairākkārtējs nominants. TĒMA Mēs visi esam saskārušies ar situāciju, kad uzdevuma ieraksts plānotājā nebūt nenozīmē, ka tas patiešām tiks izdarīts. Plānošana, organizēšana, strukturēšana pati par sevi nestrādā, ja tai līdzi neseko efektīva darbība. Plānošana un darīšana ir divas papildinošas monētas puses. Tik daudziem cilvēkiem, kas bruņojušies ar labākajiem plānotājiem, aplikācijām un gadžetiem, gluži vienkārši trūkst efektīvas darbu izpildes stratēģijas. Tādos gadījumos enerģiju, ko ieguldām plānošanā un domāšanā (kas nereti pārvēršas par “overthinking”) ir vērts pārnest uz darīšanu. Labāk izdarīts, nekā perfekti saplānots. Katram no mums ir efektīva darītāja potenciāls, bet šī potenciāla atklāšana nav viegls ceļš, kas prasa nopietnus lēmumus, drosmīgu rīcību un darbu pie ieradumu maiņas. Lekcijā katrs dalībnieks varēs iepazīties ar dažādām izpildes stratēģijām kā savu spēcīgāko personīgās produktivitātes ieroci, kas nereti pārspēj labākos plānošanas rīkus, palīdzot sasniegt vēl nebijušus rezultātus. Lekcijas programmas punkti: - Ievads, ekskurss dažādu personīgās produktivitātes skolu un autoru izpildes stratēģijās; - Infradiānie, cirkadiānie, ultradiānie cikli un to pielāgošana izpildes stratēģijām; - Deep work principi; - Prokrastinācijas (atlikšanas) psiholoģija; - Teorijas ieviešana praksē - personīgo izpildes stratēģiju izstrāde.
18. marts - Indulis Paičs - "Cilvēks cilvēkam - savstarpējās saiknes spēks"


LEKTORS Indulis Paičs - teologs, mācītājs, vairāku grāmatu autors, kristīgās meditācijas un apzinātības skolotājs. Pašlaik studē psiholoģijas doktorantūrā RSU. TĒMA Mēs skatāmies uz pasauli caur citu acīm. Attiecības nav tikai dzīves luksuss, bez tām cilvēka tapšana un dzīve nemaz nav iedomājama. Attiecībās mēs kļūstam par cilvēkiem. Attiecībās atklājas debesis un reizēm tiek piedzīvota elle zemes virsū. Piemēram, tieši vientulība ir galvenais depresiju, trauksmi un bezmiegu veicinošais apstāklis. Kā attiecības mūs veido - no agras bērnības līdz šim brīdim? Kā tās saistītas ar mūsu dzīves jēgas un piepildījuma izjūtu? Ko praktiski varam darīt, lai realizētu savu laimes un mīlestības potenciālu?

 

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Kad un kā es saņemšu tiešraides saiti?


Reģistrētais dalībnieks attiecīgā vakara datumā, laikā no 18:00-18:30 savā e-pastā saņems privātu Youtube tiešraides saiti, ko var skatīties jebkurā ierīcē, kas atbalsta Youtube - datorā, planšetē, telefonā, TV u.c.
Kur un cik ilgi varēs skatīties lekcijas video ierakstu?


Lekcijas video ieraksts būs pieejams zem tās pašas tiešraides saites, ko nosūtīsim e-pastā īsi pirms vakara. Šis ieraksts būs pieejams 3 mēnešus no tiešraides dienas.
Vai vakaru abonementu varu noformēt kā dāvanu?


Jā, abonementu iespējams noformēt kā dāvanu karti, ko izsūtām e-pastā ar attiecīgā cilvēka vārdu. Lai to izdarītu, reģistrējaties abonementam, attiecīgajā laukā pievienojot komentāru, ka vēlaties kādam to dāvināt un mēs ar jums sazināsimies par turpmākajiem soļiem.
Ja netieku uz vakara tiešraidi, vai varu iedot video saiti citam cilvēkam?


Jums paredzēto tiešraides saiti nav atļauts nodot trešajām personām. Ja kādu iemeslu dēļ nevarat skatīties vakaru tiešraidē, jums ir iespēja to noskatīties ierakstā 3 mēnešu laikā.
Vai ir iespējams iegādāties kādu jau notikušas lekcijas ierakstu?


Jā, tas ir iespējams. Lai to izdarītu, uzraksti mums e-pastā par interesējošo vakaru un vienosimies par turpmākajiem soļiem.

 

HiPotential vakarus vadījuši