top of page

GRUPU TRENIŅI

#Core

dziļo muskuļu

nostiprināšanas treniņš

Ja treniņu apmeklē pirmo reizi, piesakies pie treneres Elīnas

caur SMS – 26601185

Treniņa būtība

Vai esi kādreiz aizdomājies, kāpēc cilvēkam ir nozīmīga spēcīga un funkcionējoša dziļā muskulatūra? Līdzigi kā mājai, lai tā varētu ilgtspējīgi stāvēt, ir nepieciešami stingri pamati, tāpat arī cilvēka ķermenim ir nepieciešams stingrs balsts, lai pārējās muskuļu grupas, orgāni un kaulu sistēma varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Mēs šo devējam par ķermeņa kodolu jeb “core”.

 

Patiesībā lielākā daļa sporta veidu un ikdienas fiziskās aktivitātes balstās uz ķermeņa kodola muskuļu stabilitāti. Stipri core muskuļi atvieglo dažādas aktivitātes, sākot ar iešanu, skriešanu, aizsniegšanos pēc krūzes augšējā plauktā un beidzot ar tik ierastu kustību kā noliekšanos, lai aizsietu kurpes.

Ja ikdienā pavadi ilgu laiku sēžot pie datora vai automašīnā, ja iepriekš jau ir bijušas kādas muguras vai iegurņa problēmas un ja ir stājas novirzes, tad tev šim jāpievērš īpaša uzmanība - negaidi, kad ķirurgs vai fizioterapeits teiks, ka ir nepieciešams vingrot - sāc jau tagad.

Tuvākie treniņi sāksies 2019. gada rudenī un jaunākā informācija par tiem būs atrodama mūsu Facebook lapā - HiPotential.lv.

Ieguvumi no regulāriem dziļās un muguras muskulatūras

nostiprinošiem treniņiem:

  • stabila un pareiza stāja - vieglāk noturēt pareizu stāju visas dienas garumā, veselīgāka mugura, mazāka iespējamība muguras un locītavu sāpēm, traumu profilakse, ikdienas uzdevumu izpildes atvieglojums (smagumu un bērnu celšana, iepirkšanās, trauku mazgāšana, telpu uzkopšana u.c.);

  • paaugstinātas atlētiskās spējas - spēcīgi dziļie muskuļi balsta visu kustību un balsta sistēmu - lielās muskuļu grupas, locītavas, kaulus un orgānus, pateicoties tam cilvēks var efektīvāk attīstīt tādas fiziskās spējas, kā spēks, ātrums, veiklība, lokanība utt.

  • Uzlabojas elpošanas kvalitāte - spēcīga dziļā muskulatūra veicina elpošanas kvalitātes uzlabošanos, jo lielākā daļa dziļo muskuļu ir iesaistīti ieelpas un izelpas veikšanā. Tas palielina plaušu kapacitāti un skābekļa pieplūdumu muskuļiem un smadzenēm.

  • Nostiprina mugurkaulu - mugurkauls ir ne tikai mūsu galvenais balsts, bet caur to no smadzenēm uz visu ķermeni tiek vadīti nervu signāli - sargājot un nostiprinot mugurkaulu, mēs veicinam efektīvu nervu darbību un signālu nodošanu attiecīgajiem ķermeņa procesiem.

Treniņi pamatā notiek guļus pozīcijā un ar savu svaru (paklājiņi tiek nodrošināti, bet vajadzības gadījumā var droši ņemt līdzi personīgo). Vingrinājumi tiek veikti ar mērķi nostiprināt ķermeņa korseti, koriģēt stāju, attīstīt locītavu mobilitāti un lokanību. Treniņa būtība balstās precīzā vingrinājumu izpildē, koncentrējoties uz katru kustību, elpošanu un muguras un ķermeņa kodola stāvokli katrā no tiem.

bottom of page